niedziela, 6 stycznia 2013

Tutorial, schemat, kurs

WĘŻOWA BRANSOLETKA

Uczymy się wężowych bransoletek.

Potrzebujemy:
1. Koraliki 2 kolory - najlepiej duże, równe - będzie nam się lepiej uczyć i wyłapywać błędy w rzędach
2. Kordonek dość gruby (  po opanowaniu ściegu, można zmieniać wielkość koralików, jak również grubość kordonka i szydełka)
3. Szydełko odpowiednie do grubości kordonka
4. Igła do nawlekania koralików

Zaczynamy prace:
Na wstępie należy uzbroić się w cierpliwość i hart ducha - na pewno za pierwszym razem nie wyjdzie to tak jakbyśmy chcieli ale trening czyni mistrza - tak powtarzam dzieciom jak się czegoś uczą i nie wychodzi.


Wybrałam 2 kolory koralików po 5 w rzędzie jednego koloru ( nie nawlekajcie dużo koralików na kordonek do nauki, gdyż uczycie się i na pewno będziecie pruć i znowu robić ).


Igłę do nawlekania odkładamy i zamieniamy na szydełko.


Robimy pierwsze oczko początkowe na szydełku, następnie jedno oczko łańcuszka (bez koralika) 


Przerabiamy pięć oczek gdzie każde oczko musi być z koralikiem i zamykamy kółko wbijając szydełko w oczko łańcuszka, które jest bez koralika i przerabiamy.
Mamy pierwszy rząd (jeden kolor koralików). 


Drugi rząd i drugi kolor koralików.
Wbijamy szydełko pod pierwszy koralik , przesuwamy koralik za szydełko ( tak jak na zdjęciu ) nabieramy na szydełko nitkę za koralikiem, który zsunęliśmy z kordonka (zdjecię też to pokazuje)- powtarzamy czynność jeszcze pięć razy.
Tutaj muszę napisać, że praca będzie wam się  wymykać z rąk - ale dajce sobie czasu - powtarzajcie jak coś wam nie wyjdzie tak długo aż wyjdzie - jak będziecie bardzo się złościć to zostawcie robótkę i wróćcie do niej po kilku minutach, wyjdzie - cierpliwości.


Drugi rząd gotowy zaczynamy trzeci...


I tak dojdziemy do końca naszej wężowej bransoletki.  Acha jeszcze jedno jak kończycie to ostatni rząd przerabiacie bez koralików.
Jaka to przyjemność jak wyjdzie ... życzę powodzenia to naprawdę nie jest trudne !

4 komentarze:

 1. Przydatna instrukcja - zastanawiałam ostatnio jak robi się takie bransoletki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny tutorial :)
  Zapraszam na mój blog :)
  http://www.zakreconykoralik.eurosap.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Już kiedyś próbowałam coś takiego zrobić jednak mi się nie udało... Nie potrafię tego zrobić tak aby ładnie równo i nie było widać nitek... no cóż nie wszystko muszę umieć zrobić.
  Pozdrawiam gorąco :)

  OdpowiedzUsuń